EMK Garden

Nawadnianie ogrodu, systemy nawadniania ogrodów

Piękny ogród to nie tylko dobry projekt ogrodu, ale również odpowiednia pielęgnacja. Szczególnie ważnym elementem, od którego zależy kondycja całego ogrodu, jest właściwy poziom nawodnienia. Bez wody rośliny więdną i żółkną, a w skrajnych przypadkach całkowicie usychają. Warto zatem zastosować systemy nawadniania, dzięki którym rośliny będą mogły otrzymywać życiodajną wodę, a ogród będzie wyglądał doskonale.

Nawadnianie ogrodu to rozwiązanie systemowe, które polega na umieszczeniu pod ziemią systemu węży i złączek, dzięki którym cała powierzchnia ogrodu może być podlewana jednocześnie. Dobrze zaprojektowany system sprawia, że nie dochodzi do sytuacji, w których jedne rośliny są podlane za bardzo, a do innych woda nie dochodzi wcale. Wykonujemy projekty nawodnień, a następnie je realizujemy wykonując wszystkie konieczne prace ziemne.

Systemy nawadniana mogą być sterowane ręcznie, wówczas podlewanie rozpoczyna się wtedy, gdy zostanie odkręcony zawór doprowadzający wodę. Wymaga to jednak działania ze strony właściciela ogrodu i dla niektórych może być problematyczne. Współczesne technologie pozwalają w pełni zautomatyzować nawadnianie ogrodu poprzez instalację sterownika, który zostaje odpowiednio zaprogramowany. Dzięki temu system nawadniania włącza i wyłącza się automatycznie, zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem. Wystarczy raz zaprogramować sterownik, by rośliny w ogrodzie otrzymywały odpowiednią dawkę wody, a potem cieszyć się, że rosną, kwitną i są coraz bardziej dorodne. Jeśli chcesz, by Twój ogród był właśnie taki, to skontaktuj się z nami, a my Ci powiemy, jakie systemy nawadniania warto zastosować w Twoim ogrodzie.